افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی قوی تری دارند

به گزارش نوای تهران، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدید خود به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی بالایی دارند.

افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی قوی تری دارند

به گزارش نوای تهران، ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، افراد مبتلا به اوتیسم، حساسیت حسی بالایی را تجربه می نمایند. پژوهشگران دانشگاه مینه سوتادر آنالیز جدید خود کوشش نموده اند تا با نشان دادن تفاوت های درک محرک بصری در افراد مبتلا به اوتیسم که با سرکوب ضعیف تر نورون ها در قشر بینایی مغز همراه است، دلیل این موضوع را نشان دهند.

اگرچه تشخیص متخصصان علوم اعصاب و روانشناسان این است که تفاوت در عملکرد حسی افراد مبتلا به اوتیسم، امری متداول است اما هنوز تعیین نیست که چه اتفاق متفاوتی در سطح نورونی مغز پیش می آید که به تفاوت در درک حسی منجر می گردد.

بچه ها اوتیسم و فاصله گذاری اجتماعی

دکتر مایکل پاول اسکالمو ، پژوهشگر ارشد این پروژه و همکارانش، با استفاده از روش ام .آر.آی و وظایف بصری به آنالیز این موضوع پرداختند و به این نتایج دست یافتند:

* افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به افراد بدون این اختلال، درک بیشتری از محرک های عظیم در حال حرکت دارند.

* واکنش های مغز جوانان مبتلا به اوتیسم نسبت به محرک بصری، با واکنش مغز دیگران متفاوت است. واکنش قشر بصری مغز این افراد معمولا سرکوب نورونی کمتری را نشان می دهد.

* یک مدل محاسباتی می تواند تفاوت میان واکنش های مغز را نشان دهد.

اسکالمو گفت: پژوهش ما نشان می دهد که شاید تفاوت هایی در نحوه توجه افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به اشیای دنیا بصری وجود داشته باشد که بتواند تفاوت واکنش های عصبی را شرح دهد و با نشانه هایی مانند حساسیت حسی بالا در ارتباط باشد.

درک نحوه تاثیرگذاری اختلالات متفاوت بر عملکرد مغز می تواند به شناسایی بهتر بچه های یاری کند که در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارند. این موضوع همچنین می تواند به دانشمندانی که در پی یافتن درمان های بهتری برای چنین اختلالاتی هستند، یاری کند.

این پژوهش، در مجله Nature Communications به چاپ رسید.

منبع: همشهری آنلاین

به "افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی قوی تری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی قوی تری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید